Тренування
Тренування
Тренування
Информация к новости
  • Просмотров: 1076
  • Автор: admin
  • Дата: 4-02-2016, 09:57
4-02-2016, 09:57

Історія карате і кобудо на Окінаві

Категория: Публікації

До складу Окінави входить безліч дрібних островів, кожний з яких має красивий ландшафт, а також унікальну культуру і історію. У 12-му столітті Окінава була поділена на безліч областей, кожна з яких мала свого правителя, який побудував "гусукі" (палац великий торговий центр між Китаєм і іншими сусідніми країнами. Для розвитку торгівлі стали необхідністю морські перевезення, але на море окинавци піддавалися нападу піратів , а на чужих землях - бандитів.

Для своєї безпеки окинавци розробили "бу-джитсу" (техніка бойового мистецтва). Така історична передумова виникнення і систематизації унікальної форми окинавского карате (в давнину названого ТІ) і кобудо. Взаємини між Окінавою, Китаєм та іншими країнами південно-східної Азії допомогли розвитку і вдосконаленню цього древнього мистецтва захисту-окинавского карате ( "Окинавськіх рука" або окинавськая техніка), яку ми нині маємо відомо.

У період існування Королівства Рюкю карате, яке розвивалося і застосовується в області Шури, називалося Шури-те. Мистецтво захисту, що розвивається в комерційному центрі Наха називалося Наха-те, а комбінація цих видів називалася Томарі-те, оскільки Томарі був розташований між цими двома областями. У кожній області відомі "буджінс" (експерти з техніки самозахисту) розвивали мистецтво і передавали традиції своїм нащадкам. Ці традиції збереглися й донині.

У цей час місцеві феодали заборонили вивчення і розвиток карате і кобудо, побоюючись, що селяни, озброєні настільки грізним бойовим мистецтвом, будуть представляти реальну загрозу. З цієї причини техніка цих мистецтв зберігалася в секреті, отже не було письмових джерел з цього предмету. Індивідуальна техніка передавалася усно від батьків до синів.

Після того, як Окінава була офіційно зареєстрована як Японської префектури (області), нові закони зняли покривало таємності і система освіти епохи Мейджі (1868-1912 рр.) Прийняла карате і кобудо як частину своєї програми фізичного виховання.

З тих пір карате і кобудо використовувалися публічно. У період тайша (1912-1926 рр.) Вони були представлені в головних землях Японії, а в ранній період Шова (1926-1988 рр.) Поширилися по всьому світу.

Після Другої Світової війни (1945 г.) окинавськоє карате розділилося на чотири Рюхас (Шорін-рю, Годзю-рю, Уечі-рю і Кайха), які змінюють свої стилі і техніку, але карате і кобудо кожних Рюха і Кайха мають свої власні кихон ката (основні ката), з яких логічно виростає техніка атаки і захисту.

Сьогодні ми хочемо представити одне з найскладніших і унікальних напрямів Наха-те - це стиль Годзю-рю, який дійшов до нашого часу в своєму первісному вигляді і зберіг всі ті традиції, які були закладені в нього.

Отже стиль Годзю-рю - це школа жорсткого і м'якого, коріння якої глибоко пов'язані з напрямком кунг-фу Південного Шаоліня (школа тигра і школа співаючого білого журавля) .Термін Годзю-рю переводиться: Го - це твердий, дзю - це м'який, рю - це політична течія. У перекладі з китайської мови воно звучить: "Гнучкий як верба, твердий як гора Тай".

Засновником напрямку Наха-те по праву є сенсей Канріо Хігаонна (1853-1915 рр.). Він вивчав китайські бойові мистецтва в Китаї під керівництвом майстра Рю-Рю-Ко приблизно протягом 14 років. По поверненню на Окінаву сенсей Канріо Хігаонна передає всі свої знання найкращому своєму учневі, сенсея Чоджуну Міягі (1888-1953 рр.), Якому довіряв найбільше.

Після смерті Канріо Хигаонни (23 грудня 1915 року), сенсей Чоджун Міягі також відправляється в Китай для подальшого свого навчання і вдосконалення. У 1917 році він повертається на Окінаву і починає викладання напрямки Наха-те. У 1927-1928 роках сенсей Чоджун Міягі один з перших вчителів Будо Окінави засновує школу Годзю-рю карате.

Він першим найменовував свій стиль інакше, ніж за назвою міста, де він практикувався. У 1936 році сенсей Чоджун Міягі нагороджується медаллю "За перевагу в бойових мистецтвах" Міністерством освіти Японії. У цьому ж році він відправляється в Шанхай і вивчає Китайські бойові мистецтва в Сейбу Дай Іку Кай (Гимнастическая асоціація "Істинний дух бойових мистецтв"). У 1937 році, поряд з іншими майстрами стилів карате, Чоджун Міягі формує організацію Дай Ніппон Бутокукай Карате (Японська Асоціація Бойових Мистецтв Вчителів Карате), яка по теперішній час несе відповідальність і відповідає за визнання і розвиток карате у всьому світі.

У 1945 році під час 2-ої Світової Війни, гине кращий учень Чоджуна Міягі сенсей Шінзато Джін`ан (1908-1945 рр.), Один з тих кого сенсей Чоджун Міягі хотів зробити своїм послідовником. У 1946 році Чоджун Міягі призначений на посаду в Окінава Мінсей Тайіку Кан (Окінавская Демократична Спортивна Асоціація).

До цього часу у сенсея Чоджуна Міягі тренувалося близько 10 учнів, але найпередовішими були сенсей Ейічі Міязато (1922-1999 рр.), Сенсей Аніч Міягі (1938), сенсей Томойсей, сенсей Кошин Иха і багато інших. Всі вони тренувалися в саду у Чоджуна Міягі. На жаль в той час сенсей не мав свого доджо і всі учні тренувалися у нього індивідуально, так як у всіх був різний вік і різний рівень досвіду. Сенсей Чоджун Міягі також викладав дзюдо в поліцейській академії і всі його учні мали високі ранги в дзюдо.

У 1951 році до сенсея Чоджуну Міягі був представлений учнем сенсей Теруо Чинен (1940 г). 8 жовтня 1953 помирає сенсей Чоджун Міягі - основоположник Годзю-рю карате.

Наступником і головою організації учні призначають сенсея Ейічі Міязато .У честь пам'яті великого грандмайстра Чоджуна Міягі, сенсей Ейічі Міязато в 1955 році відкриває доджо під назвою "Джундокан" - Клуб дослідження шляху Чоджуна Міягі.

В його стінах проходять навчання сенсей Аніч Міягі, сенсей Моріо Хигаонна, сенсей Теруо Чинен, сенсей Кошин Иха, сенсей Яцуда і багато інших.

У 1957 році два кращих учня Ейічі Міязато сенсей Моріо Хигаонна і сенсей Теруо Чинен вирушили в Токіо, де разом викладали в доджо Йоги. У 1969 році сенсей Теруо Чинен переїхав в США і почав викладати Окінава Годзю-рю карате в г.Спокейне штат Вашингтон. У той час сенсей Чинен був головою Федерації Окінава Годзю-рю карате-до.

Потім сенсей Чинен утворив організацію Міжнародний Джундокан в честь свого вчителя, сенсея Міязато. Сенсей Моріо Хигаонна утворив Міжнародну Федерацію Окінавського Годзю-рю карате-до (I.O.G.K.F) в якій є головою і шеф-інструктором.

В СРСР Окинавськоє Годзю-рю карате - до вперше потрапило в травні 1990 року. У м Алма-Ата Казахстан, вперше пройшов 1-й навчально-атестаційний семінар з Годзю-рю карате-до під керівництвом сенсея Моріо Хигаонни.

Олександр Грішняков (м Одесcа) був першим з України, хто був удостоєний чорного пояса 1-дана.Летом в липні 1990 року він атестували на 2-ой дан в Данії. У вересні 1991 року на Україні вже було 3 офіційно атестованих учня на чорний пояс 1-дан. У травні 1991 року в Алма-ата на першому семінарі з Рюкю Кобудо, який проходив під керівництвом сенсея Катрін Лоукопоулос (Окінава, Наха) спортсмени СРСР вперше дізналися про існування Окінавського Джундокан, як головною штаб-квартири з розвитку Годзю-рю.

У ті роки стати офіційним членом Джундокан було проблематично. Сенсей Ейічі Міязато не бажав учнів з колишнього СРСР. Тільки за особливою рекомендації учні інших країн могли відвідувати головне Хомбу доджо на Окінаві.

Сенсей Катрін Лоукопоулос вклала великий внесок в розвиток кобудо і Годзю-рю в СРСР, особливо на Україні і в Росії, оскільки була особистої ученицею Ейічі Міязато і офіційним членом Джундокан. Вона мала на той період 5-дан Годзю-рю, 6-дан Матсубаяші Шорін-рю та 3 дан кобудо.

 
Засновники асоціації «Карате-до» в 1937 г. (В першому ряду праворуч-ліворуч: Чоджун Міягі, ЧОМГО Ханашіро, Кенц Ябу, Чотоку Кян. У задньому ряду, праворуч-ліворуч: Генва Накасоне, Чошін Чібана, Чоріо Маешіро, Шінпан Широма ).

 

Джерело: Офіційний сайт Федерації Джундокан України

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.